System obsługi rozliczeń dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych  

            


 « Strona główna   Szukaj w Archiwum


Ważne informacje  »

1.Czy kwoty otrzymywane przez ZPCH co 2 miesiące jako część dofinansowania SOD-nadwyżka dofinansowania do wynagrodzeń przekazywana następnie na ZFRON (tzw.IPR- SOD) powinny być uwzględnione w rozliczeniu rocznym CIT8 w przychodach i później wykazane jako dochód wolny w CIT8/O i czy następnie koszty uzyskania przychodów w CIT8 skorygować należy o całą kwotę dofinansowania SOD czy tez o dofinansowanie SOD minus IPR-SOD ( czyli dofinansowanie przekazane na ZFRON) ?

2.Czy dofinansowanie do ubezpieczeń społecznych wykazane przez ZPCH w deklaracji DRA w części należnej od płatnika powinno zmniejszać podatkowo koszty w momencie zapłaty składek należnych do ZUS czyli np. jeżeli wynagrodzenie było wypłacone w 12/06 , ZUS należny od wynagrodzeń wypłaconych w 12/06 został zapłacony 15.01.2007 to w m-cu 01/07 podatkowo korygujemy koszty " na minus"z tytułu dofinansowania składek ZUS w części należnej od płatnika ?


Odpowiedź

część 1


Rozumiem ze pytanie dotyczy rozliczenia roku 2006 . Całość dotacji SOD otrzymana w 2006 nalezy podatkowo potraktować jako przychód ( bez dotacji za XI i XII - bo wpłata nastąpiła w 2007) i wykazać w deklaracji CIT8 następnie wykazać jako dochód wolny od podatku w CIT8/O. Jednak koszty uzyskania przychodów należy skorygować o dotację SOD - IPR SOD . Należy jednak pamietać, iż w przypadku wydatkowania środków ZFRON-u IPR powstałych z SOD-u wydatki te nie będą stanowiły kosztów uzyskania przychodu - czyli np amartyzacja srodków trwałych sfinansowanych z ZFRON IPR powstałych z nadwyżki SOD nie bedzie stanowiła kosztu uzyskania przychodu.
 
Autor odpowiedzi: Paweł Urbaniak

Aby uzyskać odpowiedz na drugą część pytania prosimy zalogować się do Działu Pytań i odpowiedzi.

http://www.baza-wiedzy.pl/public/index.php?mode=faq_list.refresh_faquser

Autor: Dział Pytań I Odpowiedzi - Baza-Wiedzy.pl , dodano: 2007-03-28 08:56
Źródło: Info Baza sp. z o.o.


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone